Relacja live z meczu Polska – Brazylia – III faza MŚ 2014

Posted: 16 września, 2014 in Siatkówka

27

We wtorkowy wieczór reprezentacja Polski rozpoczyna rywalizację w III fazie MŚ. Na początek podopieczni Stephana Antigi zmierzą się z Brazylią. Początek pojedynku o 20:25. Zapraszam na relację live z tego wydarzenia.

UWAGA: ABY REGULARNIE ŚLEDZIĆ RELACJĘ NALEŻY SAMEMU ODŚWIEŻAĆ STRONĘ!

Polska – Brazylia 3:2 (25:22, 22:25, 14:25, 25:18, 17:15)

Reprezentacja Polski o 20:25 rozpocznie pojedynek z Brazylią. Canarinhos w tegorocznym mundialu nie zaznali jeszcze smaku porażki. Polacy przegrali jedno spotkanie z USA. W ostatnich spotkaniach siatkarze z Ameryki Południowej pokonali 3:1 Rosję, a biało-czerwoni triumfowali po tie-breaku z Francją.

Wyjściowy skład Polski: Wlazły, Drzyzga, Nowakowski, Kłos, Winiarski, Kubiak, Zatorski (libero). Sztabowi medycznemu kadry udało się doprowadzić Winiarskiego do zdrowia i przyjmujący PGE Skry Bełchatów wybiegnie na parkiet w podstawowej szóstce.

Przed pierwszym gwizdkiem sędziego chciałbym przypomnieć, że dokładnie 9 lat temu zginął w wypadku samochodowym Arkadiusz Gołaś. Środkowy był ówczesną gwiazdą reprezentacji Polski i jechał do Włoch podpisać lukratywny kontrakt z Lube Banca Macerta. Niestety Arek nie dojechał do celu… Jednakże na pewno będzie dzisiaj czuwał nad swoim kolegami.

Arek

I set:

Hala Atlas Arena wypełniona niemal do ostatniego miejsca. Czas na hymny narodowe!

Brazylijczycy wystąpią dzisiaj bez kontuzjowanego Murilo Endresa. Miejsce przyjmującego w wyjściowej szóstce zajął Felipe Fonteles. W podstawowym składzie zagra natomiast Sidao. Z kolei atakującego Walleca zastąpi Vissotto.

Zaczynamy spotkanie. Czy po ostatniej piłce dzisiejszego pojedynku polscy siatkarze będą mogli unieść ręce w geście triumfu? Odpowiedź za około dwie godziny.

25

1:1 – Zagrywka w siatkę Bruno Rezende.

2:2 – Kolejny popsuty serwis Brazylijczyków.

3:3 – Pierwsze udane zbicie z prawego skrzydła Wlazłego.

3:5 – Michał Winiarski popełnia błąd w przyjęciu na palce zagrywki Vissotto.

3:7 – Dwie kolejne nieudane akcje Winiarskiego (dwa ataki w blok). Czas dla trenera Antigi.

5:7 – Ze środka punktuje Kłos, a po chwili zablokowany Vissotto.

5:8 – Zagrywka Wlazłego powędrowała daleko w aut.

22

6:9 – Zablokowany Kubiak, a w kolejnej akcji błąd podwójnego odbicia popełniła Felipe Fonteles.

7:10 – Pewny atak Wlazłego z prawego skrzydła.

8:11 – Udana kiwka Polaków. Biało-czerwoni popełniają jednak błędy na zagrywce i nie są w stanie zdobyć dwóch punktów z rzędu.

9:12 – Drugie z rzędu udane zbicie Michała Kubiaka.

9:14 – Przyjmujący Halkbanku Ankara myli się w zagrywce, czego nie robią rywale. Po ich kolejnym asie serwisowym o drugi czas prosi Stephane Antiga.

3

10:15 – Atak Wlazłego i kolejny błąd na zagrywce!

12:15 – Sidao ze środka siatki atakuje w aut i na zagrywkę wędruje Mariusz Wlazły.

13:15 – Emocjonująca akcja wygrana przez Polaków. Czas dla rywali.

39

15:15 – Nieporozumienie u rywali i w kolejne akcji zablokowany Fonteles!

15:16 – Atak Lucarelliego sprowadza zespoły na drugą przerwę techniczną. Wynik był już bardzo niekorzystny, ale za sprawą głównie błędów Brazylijczyków gospodarze wrócili do gry.

16:17 – Pomyłki w polu zagrywki po obu stronach siatki.

17:18 – Sędzie nie zauważył ewidentnego dotknięcia siatki mimo systemu challenge. W obu drużynach doszło do podwójnych zmian.

19:18 – Kolejna siatkarska „czapa” na Vissotto i druga przerwa dla Bernardo Rezende.

31

21:18 – Bardzo długą akcję wygrywają Polacy po świetnym ataku Wlazłego. Następnie skuteczny skrót posyła Dawid Konarski.

22:19 – Przeciwnicy mylą się w polu zagrywki.

23:20 – Vissotto myli się w ataku, ale po chwili Brazylijczycy skuteczni w pierwszej akcji.

24:21 – Brazylijczycy dotykają siatki. Biało-czerwoni mieli szczęście, gdyż w ataku pomylił się Nowakowski.

25:22 – Vissotto myli się w zagrywce i Polacy prowadzą 1:0 w całym spotkaniu. Miejscowym udało się „ruszyć” rywali w przyjęciu zagrywki. Bardzo słabo u Brazylijczyków spisuje się także Vissotto, który myli się zarówno w zagrywce jak i ataku.

II set:

Kibice obu drużyn bawią się wyśmienicie. Na razie więcej powodów do zadowolenia mają jednak sympatycy biało-czerwonych.

41

1:1 – Udane zbicie z lewej flanki boiska Felipe Fonteles. Nasz wszechwiedzący reporter donosi, że w drugim meczu Francja prowadzi 1:0 w setach i 8:5 z Niemcami.

2:2 – Trwa walka punkt za punkt.

2:4 – Nadal nie może wstrzelić się w mecz Nowakowski. Atak w aut środkowego Asseco Resovii Rzeszów.

2:5 – Kolejna nieudana akcja Polaków i o czas prosi francuski szkoleniowiec.

3:6 – Lucarelli atakuje blok-aut.

4:7 – Siatkarski gwóźdź ze środka Kłosa. W kolejnej akcji zagrywka w siatkę Wlazłego.

5:8 – W tym fragmencie pojedynku skuteczni skrzydłowych rywali. Atak Fontelesa sprowadza drużyny na przerwę techniczną.

32

6:9 – Sidao efektywnie ze środka.

8:9 – Atak Michała Kubiaka i punktowa zagrywka Drzyzgi.

8:11 – Dwa punkty z rzędu zdobywają Canarhinos. Atak z drugiej linii Fontelesa.

8:12 – Zablokowany Michał Kubiak.

9:13 – Skuteczne zbicie z sytuacyjnej piłki Wlazłego i aut w zagrywce Kubiaka.

9:14 – Rekonwalescent Michał Winiarski ma problemy w ataku i przyjęciu. W ostatniej akcji przyjmujący myli się na pojedynczym bloku. Drugi czas dla francuskich szkoleniowców. Mateusz Mika zmienia Winiarskiego.

28

11:15 – Gra polskiego zespołu oparta na Wlazłym.

11:16 – Brazylijczycy w punkt przyjmują serwis polskiego atakującego i z prawej strony nie myli się Lucarelli.

13:16 – Udane zbicie ze środka Kłosa i błąd w ataku rywali.

14:17 – Pewny atak Konarskiego. Po drugiej przerwie technicznej nastąpiła podwójna zmiana w polskim zespole.

15:18 – Przełamuje się Piotr Nowakowski i skutecznie zbija ze środka.

16:18 – Świetny serwis Konarskiego i czas dla trenera Rezende!

20

17:19 – Mariusz Wlazły utrzymuje skutecznie kierunek w bardzo trudnej akcji.

18:20 – Mateusz Mika przedziera się na lewym skrzydle.

19:20 – Wygrana kontra biało-czerwonych i kolejna przerwa dla Brazylijczyków!

20:21 – Mariusz Wlazły nieomylny w drugiej partii.

21:21 – As serwisowy Wlazłego.

21:23 – Kolejna zagrywka polskiego atakującego w siatkę. Po chwili zablokowany Mateusz Mika.

22:25 – Końcówka pod dyktando drużyny z Ameryki Południowej. Mika myli się w zagrywce, a w kolejnej akcji Fonteles kończy na lewym skrzydle kontratak. Polacy podobnie jak w pierwszej odsłonie meczu przespali początek seta. W porównaniu do poprzedniej partii biało-czerwonym nie udało się odrobić na czas strat. Zespoły na dziesięciominutową przerwę schodzą przy stanie 1:1. Za kilka minut wracamy do relacji.

34

III set:

Rozpoczynamy trzeciego seta. W polskim zespole na boisku pozostał Mika. Poza tym nie ma zmian w stosunku do wyjściowego zestawienia.

1:1 – Skuteczne uderzenie w ataku Piotra Nowakowskiego.

1:3 – Mateusz Mika atakuje po antence. Po raz trzeci źle zaczynamy seta w dzisiejszym pojedynku.

W drugim starciu wtorkowym reprezentacja Francji prowadzi 2:0 z Niemcami – informacja od naszego reportera.

2:5 – Mariusz Wlazły zbija z lewej flanki boiska, ale w kolejnej akcji myli się w polu zagrywki.

3:6 – Mateusz Mika przedziera się na prawym skrzydle. Nie najlepiej sędziuje arbiter z Iranu, który popełnia proste błędy.

4:7 – Mariusz Wlazły trzyma grę polskiego zespołu w ataku.

4:8 – Obudził się Vissotto, który kończy piłkę na pojedynczym bloku.

5:9 – Polacy nie wykorzystują okazji w kontrataku. Rywale coraz lepiej ustawiają się w bloku do Wlazłego.

6:11 – Coraz skuteczniejszy Felipe Fonteles i do tego Vissotto posyła asa serwisowego. Czas dla polskiej drużyny.

6:13 – Pogłębia się kryzys polskiego zespołu. Zablokowany Kubiak i Mika. Kolejne przerwa dla Antigi. Na boisku za Kubiaka pojawia się Buszek.

29

7:14 – Piotr Nowakowski zagrywa w siatkę.

8:15 – Rywale przyjmują trudną zagrywkę Wlazłego i kiwa skutecznie Rezende. Podwójna zmiana w polskim zespole.

8:16 – Zapaść polskiego zespołu we wszystkich elementach siatkarskich.

9:18 – Brazylijczycy nie mylą się w ataku. Polski zespół z kolei atakuje z sytuacyjnych piłek, gdyż przyjęcie gospodarzy jest dalekie od ideału. Tymczasem w grupie G Francja zainkasowała pewne trzy punkty w starciu z reprezentacją Niemiec. Jak donosi nasz reporter trójkolorowi wygrali 3:0.

11:19 – Pomału trzeba myśleć o czwartym secie.

11:20 – Nowakowski przegrywa walkę na siatce.

12:21 – Polscy siatkarze muszą spróbować odbudować się przed kolejną partią.

13:22 – W siatkę wpadł Sidao.

14:23 – Fonteles myli się w polu zagrywki.

14:25 – Sidao asem serwisowym kończy trzecią odsłonę meczu. Partię o której Polacy muszą jak najszybciej zapomnieć. Wśród gospodarzy na dobrym poziomie nie funkcjonował żaden element siatkarskiego rzemiosła. Rywale rozkręcili się i przypominają Brazylię z wcześniejszych dziewięciu spotkań.

43

IV set:

Doszło do długo wyczekiwanej zmiany. Na boisku pojawił się Możdżonek za Nowakowskiego.

1:1 – Skuteczne akcje obu zespołów.

2:2 – Udana akcja biało-czerwonych z sytuacyjnej piłki.

3:3 – Dobrze w bloku popracował Karol Kłos. Wcześniej podbity w ataku Mariusz Wlazły.

4:4 – Pewnie przyjmuje Mika i skutecznie z prawego skrzydła Wlazły.

4:7 – Niezbyt widoczny dzisiaj Kubiak. W ostatnich dwóch akcjach przyjmujący Halkbanku Ankara uderza w blok.

6:7 – Fabian Drzyzga punktuje zagrywką. Publiczność próbuje pomóc polskiemu zespołowi wrócić do gry.

15

6:8 – Zagrywka w siatkę polskiego rozgrywającego.

7:9 – Polacy nie złożyli jeszcze broni.

9:10 – Vissotto punktuje w ataku i następnie myli się w zagrywce.

10:11 – Mika wygrywa walkę na siatce, a w kolejnej akcji skutecznie Vissotto.

11:11 – Felipe Fonteles zagrywa w siatkę.

12:12 – Karol Kłos przedziera się w boisko rywali ze środka siatki.

13:12 – Vissotto zablokowany!

14:13 – Wrócił skuteczny Mariusz Wlazły. Kolejne udane zbicie atakującego PGE Skry.

15:13 – I kolejny atak Mariusza Wlazłego. Czas dla trenera Rezende.

42

16:14 – Brazylijczycy zaczynają się denerwować. Lucarelli popełnia błąd w zagrywce.

17:15 – Rywale nie są w stanie zatrzymać Wlazłego.

18:16 – Nie ma siły na polskiego atakującego. Coraz bliżej tie-break’a.

19:16 – Zatrzymany blokiem Fonteles! Bernardo Rezende prosi o drugi czas.

45

20:16 – Kolejna świetna akcja Polaków. Zaczyna iskrzyć pod siatką, ale Polacy walczą jak tygrysy!

22:17 – Fonteles przeszedł na flota i… pomylił się w zagrywce.

23:18 – Mateusz Mika także się obudził. Punkt z lewej flanki boiska przyjmującego Lotosu Trefla Gdańsk.

25:18 – Kubiak wywalczył piłkę setową, a kropkę nad i postawił Mika. Wrócili do gry przyjmujący, wróciła do gry polska reprezentacja. Oba zespoły na pewno podzielą się już w tym meczu punktami. Pytanie kto zgarnie bardzo cenne dwa oczka? :)

24

V set:

Bez zmian w polskim zespole.

1:1 – Mateusz Mika trafia w końcowe metry pomarańczowego pola po skosie.

2:1 – Vissotto zablokowany!

3:1 – Mika show! Kolejny udany atak polskiego przyjmującego.

4:1 – Czas dla brazylijskiego szkoleniowca.

5:2 – Dobre przyjęcie i Mariusz Wlazły wybija piłkę po bloku.

6:2 – Karol Kłos na pojedynczym bloku zatrzymuje Lucasa!

7:2 – Mika kończy przechodzącą piłkę i kolejna przerwa dla trenera Rezende. Kibice w hali Atlas Arena grają z siatkarzami!

25

7:5 – Tracimy trzy punkty z rzędu, w tym dwa, przy zagrywce Lucasa. Po kiwce Fontelesa o czas prosi Antiga.

8:5 – Zagrywka w aut i zmiana stron.

8:7 – Fonteles przedziera się przez podwójny blok i rywale są już blisko Polaków.

8:8 – Czerwona kartka za spięcie pod siatką dla Michała Kubiaka.

9:8 – Vissotto zagrywa w siatkę.

10:9 – Myli się w kontrataku Felipe Fonteles.

11:10 – Mariusz Wlazły przedziera się przez blok Brazylijczyków.

12:12 – Zablokowany Wlazły, ale po czasie poprawia Mika.

13:12 – Mika pojedynczym blokiem zatrzymuje Lucasa!

14:13 – Lucarelli myli się w zagrywce i piłka meczowa!

14:14 – Lucas w dwóch ostatnich akcjach nieomylny ze środka.

15:15 – Polacy bronią piłki meczowej po ataku Wlazłego.

16:15 – Kolejny meczbol.

17:15 – Mecz kończy wideochallenge!!! Karol Kłos po bloku kończy kontratak i pokonujemy wielką Brazylię 3:2! Polacy zdobywają bardzo cenne dwa punkty. Jeśli jutro Brazylia przegra z Rosją 0:3 lub 1:3, Polska zagra w półfinale MŚ. Jeśli Brazylijczycy zdobędą punkt wszystko rozstrzygnie się w czwartkowym starciu biało-czerwonych z reprezentacją Sbornej.

Na dzisiaj to wszystko. Dziękuje serdecznie za wspólnie spędzony czas.

Relacja prowadzona przez Szymona Łożyńskiego

Logo

WSZYSTKIE POSTY ZAMIESZCZONE W RELACJI LIVE POCHODZĄ Z OFICJALNEJ STRONY INTERNETOWEJ TURNIEJU (fivb.org)